Tokat'ta KPSS’de alanında Türkiye birincisi oldu, atanamadı – Ensonhaber

Tokat Zile’de Danışmanlık Proje ve Eğitim Merkezi işletmecisi 1 çocuk anası Elif Burcu Açıkgöz (34), hem çalışıp hem de KPSS’ye hazırlandı.
2010 senesinde girmiş olduğu ilk KPSS’de alanında Türkiye 27.’si olan Açıkgöz, 10 yıl sonrasında KPSS’ye ikinci kez girdi.
Sonuçların açıklanması ile beraber Baytar Sıhhat Teknikerliği alanında Türkiye birincisi bulunduğunu öğrenen Açıkgöz, büyük bir luk yaşadı.
Gaziantep İslami Bilim ve Teknoloji Üniversitesi ile Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Baytar Teknikerliği tercihini yaparak kati atama yapılmasını bekleyen Açıkgöz, 6 Ocak’ta açıklanan sonuçlardan sonrasında neye uğradığına şaşırdı.
Atanamadığını öğrenen genç hanım büyük üzüntü yaşadı. Birinci olmasına karşın atanamayan Açıkgöz, niçin atanamadığını bilmediğini kaydetti.
Atanamadığı için yaşamış olduğu üzüntüyü dile getiren Açıkgöz, “Türkiye birinciliğine sevinirken atanamadığım, çoğumuz için büyük bir hüsran oldu. Ben işini seven, sevgiyle hevesle çalışan bir insanım. Kazanmış bir hakkımız varken bu mesleği de yürütmek istersiniz. Ben devlet memuru olarak hizmet etmek, görevini sevmiş olarak icra eden birisi olarak bir yurttaş olarak bulunmak istedim. Şansımız kendi işimiz üstünde devam etmek. Bu şekilde de devam ediyoruz. Gene çalışmaya devam ediyoruz. Bu mevzuda da devlet büyüklerimize hiçbir küskünlüğümüz, kızgınlığımız yoktur. Ümit ederim bu yanlışlıkla ilgili bir an ilkin düzeltme yapılır. Kendilerinden ricam ben elimden gelen emeği çabayı sarf ettim. Ve Türkiye birincisi oldum. Bu mevzuda da benim emeğimin hor görülmemesi ve bu mevzuda bana destek verilmesini isterim.” dedi.
KPSS’de alanında Türkiye birincisi oldu, atanamadı

Niçin atamasının yapılmadığını öğrenmek istediğini ifade eden Açıkgöz, “Öğrenmek mevzusunda da birazcık yollarımız kapalı açıkçası. Gece gündüz çalıştık. Hem ders çalıştık, hem burada proje yazdık. Hem de gidip evimizde çocuğumla ilgilendim. Sonucunu da oldukca güzel aldık. Aşama yaptık emeğimizin karşılığında. Fakat son olarak ki yerleştirme sonucu bizim için hüsran oldu. Oğlum da ‘benim annem Türkiye birincisi’ diye oldukca sevinmişti. Şimdi atanamadığımda bana sual soruyor. Anne seni niçin almadılar? Yanıt da veremiyorsunuz. Birinci olmuşsunuz fakat atanamamışsınız. Sebebi ne” diye konuştu.

Bu yıl yapılacak KPSS ile hakkının yanacağını ifade eden Açıkgöz, “Bu hakkımı kazanmak için yeniden sınava girip yeniden bu şekilde bir aşama kazanmam gerekiyor. Bunu yeniden başarabilir miyim onu bilemiyorum” ifadelerini kullandı.
Tokat ta KPSS’de alanında Türkiye birincisi oldu, atanamadı #2

source

About admin

Check Also

Son dakika: Enes Kara'nın ölümü… MHP lideri Bahçeli: Gençlerimizi sahipsiz bırakamayız – Özgürlük

MHP Lideri Bahçeli, TBMM‘de partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli, Irak’ta 10 Ekim 2021 tarihinde meydana …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Recent Comments

Gösterilecek yorum yok.