Tığ İşiniz için Renk Paleti İlhamı!

Açıklama: Bu sayfa, blogumu yayınlama maliyetini karşılamama yardımcı olan bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir. Herhangi bir ek ücret ödemeden satın almayı seçerseniz, satışın küçük bir yüzdesini kazanabilirim.

Kolay Başvuru İçin Sabitleyin!

Tasarımcıların ve sanatçıların renkleri nasıl bir araya getirdiğini hiç merak ettiniz mi? Bazen, bir proje için bir fikir geliştirirken, renk şeması başlangıçtan itibaren belirgindir, ancak çoğu zaman değildir. Özellikle birden fazla renge sahip bir afgan gibi daha büyük bir proje tasarlıyorsam, kaç tane ve hangi rengi bir araya getireceğim konusunda kafam karışır ve şaşırırım. Sevdiğim renkleri biliyorum ama onları bitmiş bir projede her zaman bir arada hayal edemiyorum. Merak etmeyin, yıllar içinde birkaç numara öğrendim ve bugün bunları sizinle paylaşacağım!

Renk Çarkı senin arkadaşın!

Renk teorisi, hangi renklerin birlikte iyi göründüğünü belirlemek için kullanılan sanat ve bilimin bir birleşimidir. Renk teorisinin temeli olan renk çarkı, 17. yüzyılda Isaac Newton tarafından icat edilip bir daireye haritalandı ve renkler arasındaki ilişkiyi temsil ediyor. Renkler duyguları ve ruh halini uyandırabilir ve bu nedenle bazı renk şemaları bizi rahatlatırken diğerleri bize enerji verir! Renk teorisinin kavramları bu yazıda değineceğimden daha fazla ama işte birkaç temel nokta.

  • Renk tekerleğinin birkaç versiyonu vardır, ancak çoğu 12 renge bölünmüştür.
  • Ana renkler kırmızı, mavi ve sarıdır. Bu renkler saftır, yani onları başka renklerden oluşturamazsınız ve diğer tüm renkler onlardan oluşturulur. Renk çarkındaki eşit uzaklıktaki ana renk telleri arasında ikincil renkler bulunur: turuncu, yeşil ve mor. Bu tonlar, iki ana rengin eşit parçaları birleştirildiğinde oluştukları için renk çarkındaki ana renkler arasında sıralanır. Üçüncül renkler, renk çarkında bir ana rengin yanındaki ikincil bir renkle karıştırılmasıyla oluşturulur. Her harmanlamada (birincil ile birincil, ardından birincil ile ikincil), ortaya çıkan tonlar daha az canlı hale gelir.
  • Sıcak renkler, çarkta kırmızıdan sarıya kadar olan renklerdir ve güneş gibi sıcaklığı akla getirdiği söylenir.
  • Soğuk renkler, çarkta maviden yeşile ve mora kadar olan renklerdir ve su gibi serinliği çağrıştırır.
  • Tamamlayıcı renkler, kırmızı ve yeşil gibi çarkta karşılıklı oturan ve yüksek kontrast ve pop oluşturan renklerdir. Sarı ve yeşil gibi benzer renkler, tekerlek üzerinde yan yana oturur ve genellikle eşleştirilir. Tek renkli renkler, aynı rengin farklı tonlarıdır ve zarif bir görünüm için birlikte iyi bir şekilde eşleşir.

Renkler söz konusu olduğunda, genellikle daha azı daha fazladır!

3 veya 4 rengi birleştirmenin çoğu proje için en iyi sonucu verdiğini düşünüyorum. İster bu Litrik Yastıkta olduğu gibi zıt veya aynı renk ailesinde olsun, 3 ila 4 renk, çok fazla rakip rengi birleştirmek yerine göze daha çekici gelme eğilimindedir.

3 veya 4’ten fazla renkle çalışırsam, bunları şekilde gösterildiği gibi aynı sıcaklıkta (maviler ve yeşiller gibi soğuk renkler veya sarılar ve kırmızılar gibi sıcak renkler) tutmanın yardımcı olduğunu düşünüyorum. Deniz Kenarı Bahçe Örtüsü.

Ve birçok renk kullanırken, beyaz gibi bir çapa rengine sahip olmanın yardımcı olduğunu düşünüyorum. Modern Gül Afgan Moogly tarafından aşağıda gösterilmiştir. Bu, bir afgan için karelerin etrafında bir sınır veya şallar, üstler ve diğer projeler için tekrarlanan sıralar olarak kullanılabilir. Mesele şu ki, çapa rengi her şeyi bir araya getirmeye ve gözünüz için düzenlemeye yardımcı olur.

Renk paletleri oluşturmak için ilham!

Peki projeleriniz için harika renk paletlerini nasıl oluşturabilirsiniz? Etrafımızda ilham olduğunu görüyorum ama bakmak için en sevdiğim yer doğa! Bir orman veya bahçe manzarasının ne kadar uyumlu olduğunu veya bir plaj manzarasının ne kadar rahatlatıcı olabileceğini hiç fark ettiniz mi? Neden doğadan ödünç almıyorsun?

Renk seçimleri için sık sık fotoğraflarımdan ödünç alıyorum. Sonuçta, fotoğrafı çekmek için zaman ayırdıysam, görünüşü beğenmiş olmalıyım, o zaman neden bu renkleri ilham almak için kullanmıyorsunuz? Ancak, birçok renk ve renk varyasyonu olan bir fotoğraftan birkaç renk çekmenin bazen zor olabileceğini gördüm, bu yüzden bunu yapmanıza yardımcı olacak kolay bir aracım var!

kullanırım Canva web sitem için grafiklerimi oluşturmak için, ancak Canva’daki bazı araçları başka amaçlar için de kullanıyorum ve en sevdiğim araçlardan biri de Renk Paleti Oluşturucu! Renk Paleti Oluşturucu’yu Canva’ya giderek, sayfanın üst kısmındaki “Öğren” sekmesini seçerek ve ardından sayfanın en altına inerek bulabilirsiniz. Burada “Kaynaklar” etiketinin altında “Palet Oluşturucu” bulacaksınız.

Canva Palet Oluşturucu

bir kez girdikten sonra Palet Üreticisi, favori fotoğrafınızı yüklemeyi seçebilirsiniz ve araç fotoğraftan renkleri çıkaracaktır. Daha sonra bu bilgiyi favori iplik seçeneklerinizle karşılaştırmak ve projenizin renk şemasını geliştirmek için kullanabilirsiniz.

Bu renk paletini bahçemdeki sürünen güllerin bir fotoğrafından oluşturdum ve ardından renkleri birbiriyle eşleştirdim. Kırmızı Kalp Süper Koruyucu Kahve, Teal Leaf, Shocking Pink ve Pretty ‘n Pink’de. Bunun güzel, zarif ve canlı bir Afgan olacağını düşünüyorum.

Daha serin bir şema için renkleri bu göl manzarasından aldım ve eşleştirdim. Kırmızı Kalp Süper Koruyucu Çeltik Yeşili, Açık Gri, Delft Mavisi ve Ülke Mavisi. Bu renklerde bir Afgan ne kadar rahatlatıcı görünürdü?

Çalışmak için bir fotoğrafınız yoksa, aşağı kaydırabilir ve tüm farklı tonlarda popüler renk şemalarını bulabilirsiniz!

Umarım bu yazı, renk seçimi kaynaklarıyla size ilham vermesine yardımcı olmuştur!

******************************************************* ********************************************************

Biten projelerinizi görmek için sabırsızlanıyorum,

bu yüzden onları benim sayfamda paylaşmaktan çekinmeyin Facebook Sayfası!

Beni takip et…

Bültenime kaydolun ve ücretsiz desenler, eşantiyonlar ve

diğer eğlenceli şeyler doğrudan posta kutunuza teslim edilir!

BURAYA TIKLAYINe-posta-mavi

******************************************************* **************

Kalıplarımla ilgili sorularınız için size her zaman yardımcı olmaktan mutluluk duyarım. Bana bir mesaj gönderin ve mümkün olan en kısa sürede size geri döneceğim. Lütfen kalıplarımdan bitmiş ürünleri satmaktan çekinmeyin. Model kredisi gerekli değildir, ancak her zaman takdir edilir.

Telif Hakkı © 2021 Desen Cenneti. Her hakkı saklıdır. Bu yayının hiçbir bölümü, yayıncının önceden yazılı izni olmaksızın, fotokopi, kayıt veya diğer elektronik veya mekanik yöntemler dahil olmak üzere herhangi bir biçimde veya herhangi bir yolla çoğaltılamaz, dağıtılamaz veya iletilemez.

Maria Küçük

About admin

Check Also

19 Güzel Kapşonlu Atkı Tığ Modelleri

Bu gönderi, bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir. Bir Amazon ve Awin Associate olarak, uygun satın alımlardan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir