Son notunu rujla yazdı… "Devrim yapacağım" – Güncel – Odatv

Iğdır’da, 5’inci kattan atlayarak yaşamına son veren Aleyna Ağgül’ün (18) ‘Ölümünden Gökhan Argın mesuldür’ şeklindeki notu ruj kalemi ile yazdığı ortaya çıktı. Ağgül’ün evindeki not defterinde, şüpheliye hitaben yazıldığı değerlendirilen bir sayfalık yazıda ise, “Sen konuşmak nedir, insanlık nedir bilmeyen, sinir hastası birisin. Oğlunun kız arkadaşına iki kez saldırı etmenden, arkadaşlarının karıları ile yatmandan belli” ifadelerini kullandığı bildirildi.
Şehir merkezinde, 14 Kasım Mahallesi’nde oturan Aleyna Ağgül, 30 Eylül 2021’de, yaşamış olduğu apartmana bitişik apartmanın boşluğunda ölü bulunmuş oldu. ‘Ölümümün tek sebebi Gökhan Argın’dır. Gökhan bir tecavüzcü’ yazılı not bırakan Aleyna’nın ölmesiyle ilgili soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında nakliye şirketi sahibi evli ve 2 çocuk babası Gökhan Argın (41) gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin arkasından adliyeye sevk edilen Argın, Barış Ceza Hakimliği’nce adli denetim ve imza şartıyla il ve yurt dışına çıkma yasağıyla özgür bırakıldı. Cumhuriyet Savcısı, şüphelinin özgür bırakılması sonucuna itiraz etti. Sadece savcılığın itirazı reddedildi. Katliam Ofis Amirliği ekipleri kayıtlara ‘şüpheli’ olarak geçen Ağgül’ün ölmesiyle ilgili toplumsal medya hesapları ve cep telefonlarını incelemek suretiyle Bilişim Suçlar Şube Müdürlüğü’ne gönderdi. Meydana getirilen incelemeler sonucunda mahkemeye sunulan raporu inceleyen hakim, genç kızı ölüme sürüklediği öne sürülen Gökhan Argın’ın yakalanıp cezaevine gönderilmesi için emniyete yönerge verdi. Tekrardan gözaltına alınan Ağgül, vakadan 8 gün sonrasında tutuklanarak cezaevine konuldu.
NOT AYAKKABILIK ÜZERİNDE BULUNDU
Gökhan Argın hakkında Iğdır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafınca hazırlanan 5 sayfalık iddianame, göndermiş olduğu 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi tarafınca kabul edildi. Gökhan Argın, kasten öldürme, şantaj ve kolay yaralama suçlarından 17 Mart’ta ilk duruşmaya çıkacak.
Hazırlanan iddianamede Aleyna Ağgül’ün, intihar etmeden ilkin ayakkabılık üstüne bırakılan ve ruj kalemi ile yazıldığı değerlendirilen notta ‘Ölümümün tek sebebi Gökhan Argın’dır Gökhan bir tecavüzcü’ ibaresinin yazılı olduğu açıklandı.
SANIĞA HİTABEN 1 SAYFALIK YAZI
Aleyna Ağgül’ün gene ikametinde bulunan not defterinde şüpheliye hitaben yazıldığı değerlendirilen bir sayfalık yazıda da ‘Sen konuşmak nedir, insanlık nedir bilmeyen, sinir hastası biri olduğun için benim konuşup çözme ısrarlarıma karşılık otomobilde ayağımdan tutup atmanın haklılığını korumak için çaba sarfeden, gece yarıları satırla çöllerde tehdit eden sinir problemleri olan hasta bir insansın. Oğlunun kız arkadaşına iki kez saldırı etmenden, arkadaşlarının karıları ile yatmandan belli. Bunu da demeden geçemeyeceğim, benim yaptığım tek hata yalnız beni ufak düşürürken senin yaptığın şerefsizlikler 17- 18 yaşlarında bir kızın onlarca kere psikolojisini bozduğun, onlarca kere intihara sebep olduğun, buna karşın bu ağzı ve yaptığını değiştirmemen senin ne kadar vicdandan uzak bulunduğunu gösterdi esasen’ şeklinde not bulunmuş olduğu bildirildi.
SATIRLA KAPISINA DAYANDIĞINI SÖYLEMİŞ
İddianameye Aleyna Ağgül’ün arkadaşı Beyza N.T. ile Serhat Ş.’nin ifadelerine de yer verildi. Beyza N.T., şüpheli Gökhan’ı görmediğini ve tanımadığını sadece Aleyna’nın anlattığı kadarıyla bildiğini belirtti. Beyza N.T., Gökhan’ın devamlı Aleyna’yı rahatsız edip tehditlerde bulunduğunu ve darbettiğini söylemiş oldu. 29 Eylül 202’de Aleyna’nın kendisine WhatsApp üstünden gönderilmiş olduğu ses kaydında artık dayanamadığını ve şikayetçi olmak için karakola gittiğini söylediğini belirtene Beyza N.T., buna ilişkin ses kaydını Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderdiğini söylemiş oldu.
Ses kaydının çözümlemesinde, ‘…ondan sonrasında bu da görüp tuttu, gene şey kolum molum morarıp, gene anladın mı, geldi gene evin oraya falan, o şekilde ben de geldim şikayetçi olacağım, artık daha yeter’ söylediği bildirildi.
Gene bu ses kaydında adı geçen ve Aleyna ile görüşmesi sebebiyle şüpheli tarafınca uyarıldığı belirtilen Serhat adlı şahsın Serhat Ş. bulunduğunun tespit edilmiş olduğu kaydedildi. Serhat Ş.’nin ifadesinde Aleyna’yı, ağabeyi Muhammet’ten dolayı bildiğini, 2021 yılının başlarında toplumsal medya vasıtasıyla tanışıp görüşmeye başladığını, aralarında herhangi bir ilişkisi olmadığını söylediği kaydedildi. Serhat Ş., Aleyna’nın kendisine Gökhan Argın’ın devamlı ardında gezdiğini, evine kadar geldiğini, eve almadığı yada çağırıp da yanına gitmediği süre satır ile kapısına kadar gelip bağırdığını, korkmuş olduğu ve kendi ailesinden çekindiği için bu durumu hiç kimseye anlatmadığını ve mecburen Gökhan’ın yanına gittiğini söylediğini söylediği açıklandı.
BULUŞUP ARALARINDA BİR ŞEY OLUP OLMADIĞINI SORMUŞ
Serhat Ş.’nin intihar vakasından 4- 5 gün ilkin, tanımadığı bir numaradan Gökhan Argın’ın kendisini aradığını, söz mevzusu kişiyle Vali Yolu’nda görüştüğünü, şüphelinin Aleyna ile aralarında bir şey olup olmadığını sorduğunu, kendisinin de yalnız düzgüsel dost olarak görüştüğünü belirttiğini, bu durumu Aleyna’ya da telefonla bildirdiği açıklandı.
İddianamedeki ifadesinde, Aleyna’nın kendisine Gökhan Argın’dan korkmuş olduğu ve başına bir şey getireceği endişesiyle şikayetçi olmak istemediğini söylediğini belirten Serhat Ş., vaka günü saat 02.00 sıralarında Aleyna’nın kendisini arayarak intihar edeceğini söylediğini, kendisinin de alkollü olması sebebiyle bu söyleme pek saygınlık etmediğini ve saçma sapan konuşmamasını söyleyerek telefonu kapattığını açıkladı.
‘ÖYLE BİR DEVRİM YAPACAĞIM Kİ…’
Serhat Ş., bir süre sonrasında Aleyna’yı aradığını, sadece açmadığını, WhatsApp’tan yazılı ve sesli bildiri göndererek ne işe yaradığını sorduğunu, Aleyna’nın ise ‘Bunu şimdi git dinlet insanlara, ben bir devrimciyim, o şekilde bir devrim yapacağım ki bu şehirde asla kimse hiçbir kızın arkasında bu şekilde konuşamayacak, ben de bunun bir bedeli olacağım kısaca demek istedim’ şeklinde sesli bildiri gönderdiğini söylemiş oldu. Öğle saatlerinde uyandığın ise Aleyna’nın intihar etmiş olduğu haberlerini gördüğünü beyan etti. 
SOSYAL MEDYA HESAPLARI İNCELENDİ
İddianamede, Aleyna’nın akrabası bulunduğunu belirten ve bununla birlikte şüphelinin oğlu Göktürk Argın’ın arkadaşı olan Meriç A.’nın ifadesine de yer verildi. Aleyna’nın vakadan ortalama 8- 9 ay ilkin kendisini aradığını, Gökhan Argın’ın telefonla arayarak ve toplumsal medya üstünden kendisini rahatsız ettiğini söylediğini belirten Meriç A., ona şikayetçi olması yönünde akıl verdiğini söylemiş oldu.
Aleyna Ağgül’ün, gene yakınma için emniyette bulunmuş olduğu sırada teyzesi Kadriye A. ile Instagram üstünden mesajlaştığı, “Karakoldayım, şikayetçi olacağım, pes ettim artık, o bunu hak etti, bir yere kadar vicdan artık, ben de bıktım, derse başlayamadım, stresten birkaç gün erteledim’ şeklinde bildiri gönderilmiş olduğu ifade edildi.
Aleyna Ağgül’ün toplumsal medya hesaplarına erişilip incelendiğinde ise, “meteeeeeeee4” adlı hesaptan 08 Eylül tarihinde “Senle bir saatle karşı karşıya konuşmamız lazım, bu şekilde olmuyor, olmayacak, bu beraberlik bizlere ölüm getirecek, konuşup sonrasında hepimiz hayatına baksın, bu şekilde her gün daha fena şeyler oluyor, saçma şeyler yaşıyoruz, son verelim, insan benzer biçimde konuşup, dön bana okuyunca, insan benzer biçimde ayrılalım, valla ciddiyim.” 22 Eylül’de aynı hesaptan “O eski Gökhan yoktu ha beni tehdit ediyorsun ya elinden geleni yap… Beni her insana tecavüzcü gösterdin ya ben de millete bir şeyler izlenme, bakalım kim namussuz, asla alçaklık yapmayacağım, yarın tüm benden ilkin birlikte olduklarınla konuşacağım” 27 Eylül tarihinde ‘Xmetex’ adlı hesaptan iki tane ses kaydı göndermiş olduğu, söz mevzusu ses kayıtlarında konuşan şahsın şüpheli Gökhan Argın olduğu ve ‘Senden bir ricam var on dakika bu telefonumu da getireceğim. Ne var ne yok hepsini sen kendin de sil oldukca ciddiyim kısaca helalleşelim” şeklinde sesli bildiri gönderildiğinin tespit edilmiş olduğu, şüpheli Gökhan’ın 28 Aralık 2021 tarihinde alınan ek ifadesinde; söz mevzusu sesli ve yazılı mesajların kendisi tarafınca gönderildiğini ikrar etmiş olduğu açıklandı.
İNTİHAR TEŞEBBÜSÜNDE BULUNMUŞ
Aleyna Ağgül’ün 14 Mayıs 2020 tarihinde de Bağlar Mahallesi’nde inşaat halindeki binaya çıkıp intihara kalkıştığı, kolluk görevlilerinin kendisine engel bulunduğunu bildirildi.
Bu vakadan sonrasında alınan ifadesinde şüpheli Gökhan Argın’ın kendisini arayarak yanına gelmesini söylediği, kendisi de gitmeyince Argın’ın sinirlenerek satırla evine geldiğini ve bağırdığını, ailesinin duymasını istemediği için yanına gitmek zorunda kaldığını, Gökhan’ın kendisini otomobile bindirerek Vali Yolunda bulunan bekar evine götürdüğünü, burada telefonunun nerede bulunduğunu sorduğunu, kendisinin de evde bıraktığını söylemesi üstüne saçından tutarak çekmek suretiyle darbettiğini, elindeki ikametinin anahtarını da aldığını, bundan dolayı evin yakınında bulunan inşaata çıkıp intihar etmeye çalıştığını söylediği açıklandı.
ŞİKAYETÇİ OLMAMIŞ
Gökhan Argın ile ilk cinsel ilişkilerinin zorla bulunduğunu sadece öteki ilişkilerinin kendi rızası ile gerçekleştiğini ifade eden Ağgül’ün şikayetçi olmadığı açıklandı. Ağgül’ün, 15 Mayıs 2020 tarihinde kendi el yazısıyla yazdığı dilekçesinde, “Her ne kadar şikayetçi olmasam da ben şahıstan korkuyorum. Ben şahsımdan uzaklaştırılmasını ve korunmamı talep ediyorum” şeklinde talepte bulunmuş olduğu, reşit olmayanla cinsel ilişki suçundan dosyada kovuşturmaya yer olmadığına dair karar vermiş olduğu iddianame yer aldı.
‘KENDİ RIZALARIYLA CİNSEL İLİŞKİYE GİRDİK’
Gökhan Argın’ın ise alınan ifadesinde maktul ile sevgili yaşamı yaşadıklarını, kendi rızalarıyla cinsel ilişkiye girdiklerini, herhangi bir tehdit ve şantajda bulunmadığını, darp etmediğini, intihar vakasıyla herhangi bir ilgisinin bulunmadığını, intihar etmeden önceki gece maktul ile beraber kendisine ilişkin bekar evinde kaldıklarını ve cinsel ilişkiye girdiklerini söylemiş oldu.
O gün maktul ile beraber eczaneye giderek ertesi gün hapı aldıklarını, hemen sonra maktulün kendisini yakınma edeceğini belirterek karakolda indirmesini söyleyince onu Çocuk Şube Müdürlüğü yakınında indirdiğini, akşam saatlerinde maktul ile WhatsApp üstünden mesajlaşarak şikayetçi olmamasını ve ifade raporuna imza atmadıysa ayrılmasını söylediğini, sadece maktulün şikayetçi olacağını kendisine söylediğini belirterek üstüne atılı suçlamaları kabul etmediği bildirildi.
TELEFONUNA ULAŞILAMADI
İddianamede, şüphelinin ikametinde meydana getirilen aramada kullandığı cep telefonuna ulaşılamadığı, beyanında oğlunun kendisine o gece sinkaflı mesajlar gönderince sinirlendiğini ve mutfak duvarına vurarak telefonunu kırdığını, arkasından da aşağı doğru fırlattığını söylediği bildirildi. Gökhan Argın’ın telefonunda yapılacak araştırma sonucu maktul ile aralarındaki bildiri, video görüntüleri ve fotoğrafların tespit edilebileceğini düşündüğünden söz mevzusu telefonunu saklamış olduğu değerlendirildi.
CEZALANDIRILMASI İSTENDİ
İddianamede, Aleyna Ağgül’ün, Gökhan Argın’ın görevli olduğuna dair bıraktığı not ile şüphelinin telefonunu gizlemesi ve vaka günü Yıldırım adlı şahsın evinde saklanması hususlarıyla maktulün yaşı ve içine düşmüş olduğu ruhsal ve fizyolojik baskı durumu tüm soruşturma evrakı ile beraber değerlendirildiğinde şüphelinin, maktul üstünde tahakküm kurarak intihara zorunlu bıraktığı ve üstüne atılı kasten öldürme suçunu işlediği açıklandı. İddianamede ek olarak güvenlik tedbiri olarak TCK’nın 53’üncü maddesi gereğince şüphelinin belirli hakları kullanmaktan yoksun bırakılmasına, şüphelinin tekerrüre esas sabıka kaydının bulunması sebebiyle hakkında TCK’nın 58’inci maddesi uygulanmak suretiyle ikinci kez tekerrür hükümlerinin uygulanması talep edildi.
Odatv.com

source

About admin

Check Also

Zincir marketlere kesilen 2.7 milyarlık cezanın öne sürülen sebebi netleşti! Fiyatlarla bu şekilde oynamışlar! – Sabah

Mevzuya ilişkin Kurul, yeni tip koronavirüs salgını sürecinde, perakende besin ve temizlik ürünleri ticaretiyle iştigal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Recent Comments

Gösterilecek yorum yok.