SON DAKİKA: HDP'li Semra Güzel ile terörist Volkan Bora arasındaki gizyazı ortaya çıktı! Tehlikeli sonuç isim gözaltında itiraf etti… – Sabah

HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel’in, 2017’de etkisiz hale getirilen terörist Volkan Bora ile beraber PKK kampında çektirmiş olduğu fotoğraflarla ilgili CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, fotoğrafların çözüm sürecinde çekildiğini iddia ederek hedef saptırmıştı. Teröriste terörist demek yerine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı işaret eden Kılıçdaroğlu’nun idrak operasyonu kısa sürede çöktü. Adıyaman Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında terörist Volkan Bora ile görüştüğü tespit edilen Hasan Doymaz geçtiğimiz gün gözaltına alındı.

KRİTİK İSİM ŞİFREYİ İTİRAF ETTİ
SABAH’ın ulaşmış olduğu şok ifade de Hasan Doymaz’ın HDP’li vekil Semra Güzel ile Volkan Bora’yı buluşturan kurye olduğu ortaya çıktı. 2016-2017 yıllarında Adıyaman kırsalında Güzel ile Borayı görüştüğünü özetleyen Doymaz, Semra Güzel ile terörist Volkan Bora arasındaki şifreyi de itiraf etti.

Adıyaman’da 2017’de terör örgütü PKK’ya yönelik hava destekli operasyonda etkisiz hale getirilen PKK’lı terörist Volkan Bora’nın cep telefonu incelemesinde, HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel ile çekilen fotoğrafları ortaya çıktı. Söz mevzusu fotoğrafların basına yansıması üstüne Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafınca Diyarbakır Milletvekili Güzel hakkında fezleke hazırlandı ve bu fezleke Hakkaniyet Bakanlığına gönderildi.

BAKANLIK FEZLEKEYİ CUMHURBAŞKANLIĞINA GÖNDERDİ

Hakkaniyet Bakanlığı, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel ile alakalı fezlekeyle ilgili prosedürü tamamladı. Güzel’in dokunulmazlığının kaldırılması istemiyle düzenlenen fezleke, TBMM’ye iletilmek suretiyle Cumhurbaşkanlığına gönderildi.

KUZEY IRAK’TA KAMPTA ÇEKİLMİŞLER

24 Haziran 2018’de milletvekili seçilen Semra Güzel’in, PKK’lı terörist Volkan Bora ile üniversitede tanıştığı öğrenilirken, Bora’nın yazışma fakültesi mezunu olduğu, KHK ile kapatılan Dicle Haber Ajansında muhabirlik yaptıktan sonrasında örgüte katılmış olduğu, fotoğrafın da muhtemelen Şimal Irak’taki kamplarda çekilmiş olduğu açıklandı.

‘TERÖRİST’ DİYEMEDİ

HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel’in, 2017’de etkisiz hale getirilen terörist Volkan Bora ile beraber PKK kampında çektirmiş olduğu fotoğrafların ortaya çıkmasının peşinden karşıcılık suskunluğa büründü. Mevzuya ilişkin bir gazetecinin “niye susuyorsunuz” sorusu üstüne konuşmak zorunda kalan Kılıçdaroğlu, fotoğrafların çözüm sürecinde çekildiğini iddia etti. Yapmış olduğu açıklamada, PKK’nın adını ağzına almayan, teröristlere ‘terörist’ diyemeyen Kılıçdaroğlu, “Bu fotoğrafı gördüğümde sormuş oldum ne vakit çekilmiş diye; İmralı ile açılım döneminde çekilmiş. Dolayısıyla bu fotoğrafın muhatabı direkt doğruya Erdoğan’dır. Bu fotoğraflar çekilirken ülkede ne oluyordu diye sorulması lazım” ifadelerini kullandı.

SEMRA GÜZEL İLE TELEFONDA DEFALARCA GÖRÜŞMÜŞLER

Adıyaman Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmalar kapsamında, HDP Milletvekili Semra Güzel ile Adıyaman Akçalı kırsalında teşkilat mensuplarına babası Piro kod adlı Hüseyin Doymaz ile erzak temin eden Hasan Doymaz’ın irtibatı tespit edildi. 14 Ocak’ta gözaltına alınan Hasan Doymaz, ifadesinde, terörist Volkan Bora ile kırsal bölgede tanıştıklarını, kendisine ilişik olan telefondan Semra Güzel ile birkaç kez görüşme yaptığını söylemiş oldu.

ADIYAMAN’DA KIRSALDA VOLKAN BORA İLE GÖRÜŞMÜŞ

Volkan Bora’nın “Semra gelse beni Adıyaman merkeze götürür müsün?” diye sorduğunu, fazlaca riskli olduğundan kabul etmediğini kaydeden Hasan Doymaz, bu konuşmadan yedi gün sonrasında Semra Güzel’i Adıyaman’dan alarak Volkan Bora ile evvelinde anlaştıkları bölgeye götürdüğünü, Güzel’in teşkilat mensuplarıyla kırsal bölgede kaldığını kaydetti.

ARALARINDAKİ ŞİFRE “KOÇERO GÜLÜ”

Bu buluşmadan yedi gün sonrasında Volkan Bora’nın kendisine bir not verdiğini ve bu notu Diyarbakır’da Semra Güzel ‘in çalmış olduğu hastaneye götürerek teslim etmesini istediğini itiraf eden Hasan Doymaz, notu teslim ederken de Semra Güzel ile aralarındaki gizyazı olan “Koçero Gülü” demesini istediğini belirtti. Hastaneye giderek notu teslim ettiğini söyleyen Doymaz, bu vakadan sonrasında Volkan Bora ile görüşmediğini kaydetti.

2016-2017 YILLARINDA GÖRÜŞTÜKLERİ TESPİT EDİLDİ

Yürütülen soruşturma kapsamında alınan şahit beyanları ile HTS raporlarına gore, Semra Güzel’in 2016-2017 yıllarında da Volkan Bora ile Adıyaman kırsalında gerek karşı karşıya, gerekse telefonla konuşmak suretiyle görüştükleri tespit edildi.

Öteki taraftan, Hasan Doymaz’ın babası Piro kod adlı Hüseyin Doymaz’ın terör örgütüne finansman, yardım ve yataklıktan 7 yıl 6 ay ceza almış olduğu öğrenildi

source

About admin

Check Also

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Adana'daki metroya onay vermediğini söyleyen Karalar: Niye bilmiyoruz – Sputnik Türkiye

Adana'da trafik problemi metrosuz çözülmez. Sayın Cumhurbaşkanımızın 2. etabı onaylamasını bekliyorduk fakat onaylamadı. Niye onaylamadığını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Recent Comments

Gösterilecek yorum yok.