Rahat Terlik Çorap – Kolay Tıknaz Örgü Tüp Çorap

El örgüsü çoraplar harika bir hediye ama aynı zamanda yeni başlayanlar için göz korkutucu bir proje olabilir! Topukları döndürmek ve ayak parmaklarını şekillendirmekle birlikte, ustalaşmanız gereken birçok yeni teknik var. Ama örmeyi yeni öğrendiysen veya daha kolay bir proje gibi hissediyorsan, sana cevabım var… tüp çoraplar!

Esnek bir dikiş ve doğru ölçülerle, sadece iki iğne ile düz, sadece örgüler ve terslikler kullanarak bazı hızlı terlik çorapları örebilirsiniz! Bu rahat terlik çorapları harika çorap dolguları yapar ve neredeyse herkese kolayca uyacaktır.

rahat örgü terlik çorapları

Bu terliklerin yeni başlayanlar için çok uygun olduğuna inanmak zor mu? Aslında basit bir dikdörtgen! Tüm şekillendirme, tek tek nervürün sadece doğal esnemesi ile yapılır. Burun, ipliğinizi son dikişlerden geçirerek ve bir şapkanın tepesi gibi kapatarak yapılır!

Bu modeli yeni başlayanlar için daha da erişilebilir hale getirmek, video eğitimidir! Desendeki burun kapatma, dikiş ve diğer tekniklerin nasıl örüldüğünü tam olarak görmek için buraya veya YouTube kanalıma göz atın!

Rahat Terlik Çorap Örgü Modeli

Yukarıda bahsettiğim gibi, bu model düz örülür ve dikişlidir. Attığınız dikiş numarası, ayağınıza ve ayak bileğinize sığması için gereken genişliğe eşittir. Desendeki dikiş sayıları çoğu ortalama yetişkin kadın bedenine uyacaktır (referans olarak ABD kadın 7 giyiyorum). Çalıştığınız sıra sayısı çorapların uzunluğunu belirleyecektir ve bu model için bir roll-over manşet için yeterli uzunluk bıraktım.

Bu kalıbı ek boyutlar için değiştirmek isterseniz, esnek uyum nedeniyle çok fazla hareket alanı vardır. bazı yardımcılara bağlantı vereceğim çorap boyutlandırma kılavuzları ve buna göre dikiş sayısındaki dökümünüzü ayarlayabilirsiniz.

Malzemeler

Yaklaşık 130 yarda (115 m) hacimli bir iplik gibi Kırmızı Kalp Hygge

8 mm US 11 örgü iğnesi seti. Düz veya dairesel iğneler kullanabilirsiniz, düz çalıştı.

Dikiş için bir goblen iğnesi.

Gösterge ve Boyutlandırma

Uygun bir ipliğin iplik etiketindeki ölçü, muhtemelen 6.5 mm iğneli 4″ (10 cm) çorabın içinde yaklaşık 13 sts x 15 sıra olacaktır.

Aşağıdaki ücretsiz desen, ortalama bir küçük yetişkin ayakkabı boyutuna uyacak şekilde boyutlandırılmıştır. İlk dikiş sayısına ekleyerek veya çıkartarak boyutu değiştirebilirsiniz. Tek sayıda ilmek kullandığınızdan emin olun.

Dikmeden önceki dikdörtgeniniz yaklaşık 16,5″ (42cm) uzunluğunda ve 6″ (15cm) genişliğinde olmalıdır.

Kısaltmalar

k=örme

p = ters

ws=yanlış taraf

rs=sağ taraf

sts=dikişler

Desen

Terlik Çorap: 2 yap

27 sts’de yayınla

Satır 1 (rs): *k1, p1* rep, ** ile son st, k1 arasında

Satır 2 (ws): *p1, k1* rep, ** ile son st, p1 arasında

Parçanız 16,5 inç (42 cm) olana kadar 1. ve 2. sıraları tekrarlayın. Göstergemde yaklaşık 60 sıra.

Burun kapatma/bağlama

İpliğinizi uzun bir kuyrukla kesin, bir goblen iğnesi geçirin. Örgü iğnenizin arkasındaki son dikişten başlayarak, goblen iğnesini iğnenizdeki tüm canlı dikişlerden geçirin. Tüm ilmekleri örgü iğnesinden bırakın ve parmağınızı kapalı çekmek için ipliğinizi çekin.

dikiş

Parmağı kapatmak için kullandığınız iplikle, çalışmanızın iki tarafını dikin.
Yatak dikişini kullandım.

Yatak Dikişi

Sağ taraf size bakacak şekilde, iğnenizi bir kenar dikişinin ortasından geçirin, dikişin arkasından 1 veya 2 merdiven alın ve goblen iğnenizi çekin. Çalışmanızın diğer ucuna gelin ve tekrarlayın. Diğer tarafa dönerek, daha önce çıktığınız son kenar dikişine goblen iğnenizi sokun, tekrar 2 merdiven alın ve dikiş yapın.

Görmek video öğretici yararlı bir gösteri için!

İşte aldın!

Umarım bu örgü terlik tüp çorap modelini beğenmişsinizdir ve bu kış vermek, hediye etmek veya satmak için bunlardan bir sürü çalışırken eğlenmişsinizdir! Ve bir kroşe kancası ile de kullanışlıysanız, eşleşen kroşe versiyonu için yazımı kontrol ettiğinizden emin olun (çok yakında).

Bunu beğendiyseniz, seveceksiniz…

Acemi kablo örgü parmaksız eldivenler!
tıknaz kablo örgü parmaksız eldiven

About admin

Check Also

Kolay tığ işi yüksek belli etek

Paylaşmak önemsemektir! Bu kolay ve hızlı yüksek belli etek ücretsiz modelini adım adım ayrıntılı video …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir