Örgülü Bir Kafa Bandını Tığ İşi Yapmanın 3 Yolu

The Snugglery’de örgüler burada tekrarlanıyor ve örgülü bir saç bandını tığ işi yapmanın tüm yollarını araştırırken, aslında neredeyse buldum çok fazla örgü örmenin yolları!

Bu yüzden onu ilk 3 şekilde daraltmak için elimden geleni yaptım. Bir süper başlangıç ​​dostu, ön direk arka direk kablolarını sevenler için bir orta seviye ve hatta biraz Tunus kroşe melezi olan bir gelişmiş örgü.

Bu saç bantlarının her birinin biraz zor bir unsuru var, bu yüzden sizin için faydalı bir video eğitimim var! Bunu kontrol et Burada:

Malzemeler

Her üç saç bandı için de Ice Yarns’tan güzel, süper hacimli ağırlıklı alpaka karışımı bir iplik kullandım. Adı “Alp Alpaka” ve burada bulabilirsiniz:

Uygun bir alternatif, Lion Brand Wool Ease Bonus Bundle veya Bernat Wool-Up Bulky gibi herhangi bir yüksek, süper hacimli iplik olabilir.

İlk iki saç bandını sadece 10 mm US P kroşe kancanızla tığ işi yapabilir ve dikebilirsiniz! Gelişmiş kafa bandı biraz daha seçicidir, dikiş için bir goblen iğnesi ve uzun boyunlu bir kanca gerektirir (tutamak veya ergonomik çıkıntı yoktur), çünkü onu çok sayıda ilmekle dolduracağız!

Acemi Tığ Örgülü Kafa Bandı

Başlamak için, zincir 41

1. sıra: İlk zinciri atlayın, kalan her zincirde (40 hdc) 1hdc yapın.

2. sıra: Ch1 (dikiş sayılmaz), işinizi çevirin, her ilmeğe 1hdc yapın.

3. sıra: Ch1, dön. Sonraki 5 sts’nin her birinde 1hdc yapın. Ch 30, aşağıdaki satırdan 30 sn atlayın. Son 5 saniyenin (5hdc, ch30, 5hdc) her birinde 1hdc yapın.

4. sıra: Ch1, dön. Önceki sıranın (40hdcs) her dikişinde ve her zincirinde 1hdc yapın.

2’den 4’e kadar olan satırları tekrarlayın her bir uçta bağlı 3 iplikçik hdc oluşturmak için bir kez daha. Her bir ip 2 sıra hdc genişliğinde olacak şekilde bir sıra daha yarım ikili trabzan yaparak parçanızı bitirin.

örgü

Uçları bu şekilde birbirine bağlıyken bu parçayı örebilecekmişsin gibi görünüyor… ama yapabilirsin! Basitçe bir uçtan örmeye başlayın ve karşı uç yukarı kıvrılırken, küçük alt parçayı tellerin arasından çevirerek bükün. Bu bölüm, video eğitiminin gerçekten işe yaradığı yerdir!

Ancak, tüm parçalar örülünceye ve artık hiçbir şey bükülmeyene kadar bir uçtan örmeye ve diğer ucu çevirmeye ve bükümleri açmaya devam edin.

Ardından, örgüleri ayarlayabilir ve dikişlerin uçlarını bir kafa bandına geçirebilirsiniz!

Ara Tığ Örgülü Kafa Bandı (3 Telli Kablo)

Bu kafa bandı, öncekinden tamamen farklı bir şekilde çalışıyor! Örgü için üç ipi tığ işi yapmak yerine, tıpkı 3 telli bir örgüye benzeyen bir kabloyu tığ işi yaparken ilmekleri bükeceğiz.

Bunu yapmak için ön direği ve arka direği çift kroşe dikişlerini birleştireceğiz.

Başlamak için, zincir 11

1. sıra: İlk 3 sırayı atlayın (sadece bu sıra için 1dc sayılır) ve 4. zincirde ve kalan her zincirde (9dc) 1dc çalışın.

2. sıra: Ch2 (dikiş sayılmaz), çevirin. Önceki satırdan her dc etrafında 1 arka direk çift kroşe (bpdc) çalışın.

3. sıra: Ch2, dön. Önceki satırdan 4., 5. ve 6. dc’lerin her birinin etrafında 1 fpdc (ön direk) çalışın. Ardından, önceki satırdan 1., 2. ve 3. dc’lerin her birinin etrafında 1fpdc çalışın. Son olarak, önceki satırdan son 3 dc’nin her birinin etrafında 1fpdc çalışın. (9fpdcs, orta 3, ilk 3’ten önce bir bükülme yapmak için çalıştı).

4. sıra: Ch2, dön. Önceki satırdaki st’lerin her birinin etrafında 1bpdc çalışın. Bükümü korumak için onları çalıştırdığınızdan emin olun.

5. sıra: Ch2, dön. Önceki satırdan ilk 3 dc’nin her birinin etrafında 1fpbc çalışın. Ardından, son 3 dc’nin her birinin etrafında sırayla (7., 8., 9.) 1fpdc çalışın. Son olarak, az önce çalıştığınız fpdc’lerin arkasından (önlerinden ziyade) gelen orta 3 sts’nin her birinin etrafında 1fpdc çalışın.

2’den 5’e kadar olan satırları tekrarlayın örgünüz yaklaşık 21″ (54 cm) olana veya başınızın etrafına rahatça oturana kadar. Bir sıra daha bpdc çalışın ve kafa bandını oluşturmak için iki kenarı birbirine dikin.

Gelişmiş Tığ Örgülü Kafa Bandı

Bu kafa bandı, doğrudan Tunus tığ işi bazı teknikler kullanır. Bu saç bandını yapmak için Tunus tığ işinin nasıl yapıldığını bilmenize gerek yok ama bitmemiş çift kroşe dikişler üzerinde çok rahat çalışmanız ve kancanızda çok sayıda ilmek tutmanız gerekecek!

Başlamak için zincir 4

1. satırı ayarlayın: ilk 3 sırayı atlayın ve ilk zincire 6 bitmemiş ikili trabzan yapın. Bunu yapmak için, ipliği geçirin, bir ilmek çekmek için kancanızı takın, yo ve kancanızdaki iki halkayı çekin, ancak kalan 2 halkayı kancanızda çalıştırmayın. Kancanızda 7 ilmek oluşana kadar 5 kez daha tekrarlayın. 5 ilmek kalana kadar 1, (yo, 2’den çekin)x2’yi çekin, yo ve kancanızdaki 5 ilmeği de çekin.

2. satırı ayarlayın: ch1 ve gerçekten sıkı bir şekilde çekin, ardından 2 zincirleyin ve örgünüzün arka tarafında çalışmaya başlamak için çevirin. Önceki satırdan atlanan ch 3’e 6 bitmemiş dc yapın. Ardından, öne gelin ve mevcut ve önceki kümeleriniz arasında ch sp’nin etrafında bir bitmemiş dc daha çalışın. Kancanızda 8 ilmek varken, yo, geriye 5 ilmek kalana kadar 1 (yo, 2’den çekin)x3 çekin. Yo ve kancanızdaki 5 halkayı çekin.

3. sıra: ch1 ve gerçekten sıkı bir şekilde çekin, ardından 2 zincir çekin ve örgünüzün ön tarafında çalışmaya başlamak için çevirin. Önceki satırdan 3 numaralı dönüş boşluğuna 6 bitmemiş dc yapın. Ardından, önceki iki kümeniz arasında, hemen aşağıdaki boşluğa 3 tane daha bitmemiş DC çalıştırın. Kancanızdaki 10 döngü ile, önceki iki kümeniz arasında ch sp çevresinde bir bitmemiş dc daha çalışın. Kancanızda 11 ilmek varken, yo, geriye 5 ilmek kalana kadar 1 (yo, 2’den çekin)x6 çekin. Yo ve kancanızdaki 5 halkayı çekin.

4. sıra: ch1 ve gerçekten sıkı bir şekilde çekin, ardından 2 zincir çekin ve örgünüzün arka tarafında çalışmaya başlamak için çevirin. Önceki satırdan 3 numaralı dönüş boşluğuna 6 bitmemiş dc yapın. Ardından, önceki iki kümeniz arasında, hemen aşağıdaki boşluğa 3 tane daha bitmemiş DC çalıştırın. Kancanızda 10 ilmekle, işinizin önüne gelin ve önceki iki kümeniz arasında ch sp’nin etrafında bir bitmemiş dc daha çalışın. Kancanızda 11 ilmek varken, yo, geriye 5 ilmek kalana kadar 1 (yo, 2’den çekin)x6 çekin. Yo ve kancanızdaki 5 halkayı çekin.

Parçanız yaklaşık 21 inç (54 cm) olana kadar 3. ve 4. sıraları tekrarlayın.

Örgünüzü tamamlamak için bir sonraki sağ sıraya,

Örgümüzün iki ucunu, ilk kenar ve son kenar hafifçe üst üste gelecek şekilde birbirine dikin.

İşte aldın!

Umarım bu üç farklı örgü örgü yöntemini beğenirsiniz! kontrol ettiğinizden emin olun video öğretici çünkü bu kalıplarda bazı hileli şeyler vardı ve bazı şeyler daha iyi gösterilmiş, değil mi?!

About admin

Check Also

AYM'den velayet sonucu – Halk TV

Antalya’da yaşayan Hilal Erdaş, 2014 senesinde E.E.’den boşandı. Antalya 4. Aile Mahkemesi, Erdaş ile E.E.’nin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir