Bugün size grit dikişi nasıl tığ işi yapacağınızı göstereceğiz. Kum dikişi, birçok projede kullanabileceğiniz çok başlangıç ​​dostu bir dikiştir! Giysiler, yastık kılıfları, el bezleri ve battaniyeler aklıma gelen birkaç şey.

Burada yazılı deseni ve bir video eğitimi bulabilirsiniz!

Bu, öğrenmesi çok kolay bir dikiş ve tek sıralı bir tekrardır. Farklı bir görünüm elde etmek için ipliğin rengini değiştirin. Bir tane çok renkli iplikle, bir tane de tek renk iplikle örnek yaptım. Farkı görmek eğlenceli!

ben sbazen blog yazılarımda bağlı kuruluş bağlantıları içerir. Bu, önerdiğim bir ürünü sizin adınıza hiçbir ek ücret ödemeden satın alırsanız küçük bir komisyon kazanacağım anlamına geliyor. Desteğin için teşekkürler!

Diğer güzel dikişler

Birkaç hafta önce, kutulu boncuk dikişinin nasıl yapılacağına dair bir eğitim yayınladık. Bu aynı zamanda yüksek dokulu bir dikiş ve çok güzel!

Grit dikiş nasıl tığ işi yapılır

Kısaltmalar

Ch – zincir

sc – tek kroşe

dc. çift ​​kroşe

grit dikişi tığ işi

Desen

TEMEL:

Temel ch için 2 + 1 artı 2’nin katlarını zincirleyin.

R1: İlk 2 kanal atla (tek kroşe olarak sayılır), sonraki kanalda dc, *sonraki kanalda atla, bir sonraki kanalda 1 sık iğne ve 1 dc çalış*, *-*’den son 2 kanala kadar tekrarla. Sonraki ch’yi atla, son ch’de sc, dön.

R2: ch 1 (tek kroşe sayılır), 1. dc’de 1 dc, *sonraki dc’yi atla, sonraki sc’de 1 sc ve 1 dc çalış*, *-*’den son 2 st’ye kadar tekrarla, sonraki dc’yi atla, ch’yi çevirerek sc, çevirin.

Boyuttan memnun kalana kadar 2. satırı tekrarlayın.

grit dikişi tığ işi

Çalışmalarınızı bizimle paylaştığınızdan emin olun! Bizi etiketleyin Instagram.