Kolay Dendrit Kar Tanesi Motifli Tığ Desen

Bu gönderi, bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir. Bir Amazon ve Awin Associate olarak, uygun satın alımlardan kazanıyorum. Daha fazla bilgi burada.

Bazen basit bir şeyi tığ işi yapabilir ve sadece biraz güncellemek isteyebilirsiniz. Bu dendrit kar tanesi motifli tığ işi modeli mükemmel bir çözüm. Şapkalara, kapüşonlara, eşarplara ve tabii ki kulak ısıtıcılarına kolayca gider. Deseninizi güncellemek için bir şey istiyorsanız, bu motif eğitimini alın ve başlamak için farklı renklerde birkaç tane yapın!

Tığ işi mavi kar taneleri, kroşe kancaları ve iplik yumağı etrafında bir daire içinde uzanıyor.

Motif İçin Ne Tür İplik Kullanmalıyım?

Bu, bir DK ağırlık ipliği veya bir spor ipliği ile en iyisidir. Şeklini güzel tutmasını ve bunu kullanmaya karar verdiğiniz herhangi bir projede yerinde dikilmesinin kolay olmasını istiyorsunuz.

kullanmayı seviyorum Berraco ipliği projelerde ve bu özel model için mükemmel olduğunu bulun. Şunları da beğenebilirsin Premier Bloom DK ipliği hatta Plymouth İpliği Cleo Bunun gibi motifler için.

Ahşap masa üzerinde mavi beyaz ve gri kar taneleri

Bunları Noel Süsleri için Nasıl Kullanırım?

Tek dikişli zincir, kar tanesi üzerinde onu güzel bir tatil süsü haline getirebilecek harika bir “ilmek” sunar. Dilediğiniz formda kalması için mutlaka süsü bloke etmek şarttır. Ayrıca buna benzer birçok bloke gördüm ve ardından her yıl aynı şekilde kalmaları için sertleşmesine ve sertleşmesine izin vermek için nişasta püskürtüldü.

Bu Motifi Hangi Desenlerle Kullanmalıyım?

Bu kar tanesini yaptığınız hemen hemen her desene ekleyebilirsiniz. Eşarplarda, battaniyelerde, şapkalarda ve daha fazlasında kullanıldığını gördüm. Bunu eklemek için en sevdiğim kalıplardan birkaçı aşağıda listelenmiştir, ancak bunları en sevdiğiniz kalıplardan herhangi birine eklemekten çekinmeyin.

Ahşap üzerine üç beyaz tığ işi kar taneleri

Kar Tanesi Motifi Nasıl Tığ Yapılır

Aşağıdaki basit bir eğitim, kendi küçük dendrit kar tanesi motifinizi yaratmanız için her adımda size yol gösterir. Bunları yapmak ve bir sonraki tığ işi şapkanıza veya kulak ısıtıcı kalıbınıza eklemek için bunu izleyin. Ayrıca tatil süsleri olarak da kullanılabilirler!

Bu Kar Tanesi Motifi Ne Kadar Büyük?

Motifinizin boyutu, seçtiğiniz iplik tipine bağlı olacaktır. Spor ağırlıklı veya DK ağırlıklı bir iplik öneririm ve her biri için listelenen ortalama boyutlar aşağıdadır. Farklı iplikler veya kanca boyutları kullanabilirsiniz ancak bu, kar tanenizin genel boyutunu değiştirecektir.

Spor ağırlıklı iplik ile en geniş nokta:

DK ağırlık ipliği ile en geniş nokta:

İhtiyac duyulan malzemeler:

Beceri Seviyesi: Kolay/Başlangıç

Ahşap masa üzerinde döşeme birkaç tığ işi kar taneleri

Desen Notları

  • Bu ürünler için kullanılan iplik doğal elyaf içerir ve özel yıkama gerektirir. Tığ işinizin ömrünü korumak için lütfen iplik etiketlerini okuyun ve talimatları izleyin.
  • Belirtilmedikçe turlara katılmayın.

Özel Dikişler

Değiştirilmiş Fasulye Dikişi:

Kancayı ilmeğe sokun, ipliği geçirin ve çekin, *iplik geçirin ve çekin, *iplik geçirin, kancayı aynı ilmeğe yerleştirin, çekin, * 4 kez daha tekrarlayın, iplik geçirin, tığda 12 ilmeği çekin, 1 zincir, 1 ilmek atlayın . İpliği 12 döngünün tamamından geçirmek için çağanoz üzerinde biraz gevşek bir gerginlik tutmak gerekir.

Kar Tanesi Motifi Nasıl Yapılır?

Zincir 6, birleştirilecek ilk zincirde kayma dikişi.

Mavi iplik yumağı tutan ahşap tığ işi kanca

1. Tur:

Her zincire 2 defa sık iğne (sık) (toplam 12 sık.) Birleştirmek için ilmeği kaydırmayınız.

2. devre:

1. Yuvarlak, 5. zincirden ilk dikişte Değiştirilmiş Fasulye Dikişi, aynı Değiştirilmiş Fasulye Dikişinin üstüne kayma dikişi, 1. Turdan sonraki dikişi atla, * fasulye dikişi, 5. zincir, aynı dikişin üstüne kayma dikişi Fasulye Dikişi, 1. Turdaki sonraki dikişi atlayın, toplam 6 fasulye dikişi için * 4 defadan daha tekrarlayın, birleştirme için kayma dikişi.

Tığ işi kar tanesinin yanında kroşe kancasında açık mavi iplik
Kapatın.

Bitiricilik:

  • Uçlarda örgü.
  • Şekillendirmek için blok.

İplik yumaklarının yanında mavi tığ işi kar tanelerinin farklı tonları

verim: 1

Kolay Dendrit Kar Tanesi Motifli Tığ Desen

Koyu ahşap masa üzerinde birlikte yığılmış mavi ve beyaz tığ işi kar taneleri

En sevdiğiniz desenlerin çoğuna mükemmel bir ek için bu kolay yapılabilen kar tanesi motifli tığ işi modelini takip edin. Ayrıca tatil ve kış dekoru için mükemmel bir ev yapımı tığ işi süs yapar!

Aktif Zaman
20 dakika

Toplam zaman
20 dakika

Zorluk
Kolay

Talimatlar

Kar Tanesi Motifi Nasıl Yapılır?

  1. Zincir 6, birleştirilecek ilk zincirde kayma dikişi.

1. Tur:

  1. Her zincire 2 defa sık iğne (sık) (toplam 12 sık.) Birleştirmek için ilmeği kaydırmayınız.

2. devre:

  1. 1. Yuvarlak, 5. zincirden ilk dikişte Değiştirilmiş Fasulye Dikişi, aynı Değiştirilmiş Fasulye Dikişinin üstüne kayma dikişi, 1. Turdan sonraki dikişi atla, * fasulye dikişi, 5. zincir, aynı dikişin üstüne kayma dikişi Fasulye Dikişi, 1. Turdan sonraki dikişi atlayın, toplam 6 fasulye dikişi için * 4 defadan daha tekrarlayın, birleştirmek için kayma dikişi. Kapatın.

Bitiricilik:

  1. Uçlarda örgü.
  2. Şekillendirmek için blok.

Notlar

Özel Dikişler

Değiştirilmiş Fasulye Dikişi:

Kancayı ilmeğe sokun, ipliği geçirin ve çekin, *iplik geçirin ve çekin, *iplik geçirin, kancayı aynı ilmeğe yerleştirin, çekin, * 4 kez daha tekrarlayın, iplik geçirin, tığda 12 ilmeği çekin, 1 zincir, 1 ilmek atlayın . İpliği 12 döngünün tamamından geçirmek için çağanoz üzerinde biraz gevşek bir gerginlik tutmak gerekir.

Önerilen Ürünler

Bir Amazon Associate ve diğer bağlı kuruluş programlarının üyesi olarak, uygun satın alımlardan kazanıyorum.

Tığ işi kar taneleri resminin üzerine parlak mavi kaplamalı Pinterest görüntüsü


About admin

Check Also

19 Güzel Kapşonlu Atkı Tığ Modelleri

Bu gönderi, bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir. Bir Amazon ve Awin Associate olarak, uygun satın alımlardan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir