Kaplarda En İyi Büyüyen 25 Çarpıcı Çiçek

Çiçeklerle dolu bir saksıda sizi bekleyen olasılıkları hayal edin. Eşsiz renk kombinasyonları, dokular ve her türlü yapı ile kendi stilinizi oluşturabilirsiniz!

Burada yaratıcılık söz konusu olduğunda sınır yoktur, bu harika bitkilerin bize her gün nasıl ilham verdiğini gösterdiğimiz aşağıdaki listemizi takip ederek bazı inanılmaz kreasyonlara hazır olun!

Kesintisiz çiçek açanlara gelince çok fazla seçenek var. Akla gelebilecek her renk ve şekilde gelirler! Yapısal bir ifade arıyorsanız, bunları en sevdiğiniz çiçeklerle dikmeyi düşünün.

Görsel olarak çarpıcı bir görüntü oluşturmak için uzun, kısa veya sondaki bitkileri ücretsiz renklerle karıştırın ve eşleştirin. Dramatik renk kontrastları da gerçekten gözünüze çarpabilir!

Güzel Bir Saksı Teşhirinin Formülü

Kaplarda yeni çiçekler yetiştirmenin zorluğundan hoşlanıyor musunuz? Başarılı bir konteynır bahçesi için harika tarif, üç tür ekimi içerir: gerilim filmleri, dolgu maddeleri ve dökücü.

Optimum Bitki Bakımı Sağlayın

Bitkiler herhangi bir evin temel bir parçasıdır. İlk başta sonradan düşünülmüş gibi görünebilirler, ancak bundan çok daha fazlasıdır! Sadece yeni veya eski arkadaşlarınıza nezaket ve özenle davranmayı unutmayın – daha sonra bize on kat teşekkür ettiklerinde ne demek istediğimi anlayacaksınız. Bu seçili seçenekleri dilediğiniz gibi kullanın; Tamamen farklı ama yine de kendi yolunda harika bir şey için onları bir araya getirin!

Kaplar İçin Mükemmel 25 En İyi Çiçekli Bitki

1. Fuşya (Fuşya)

Fuşya’nın eşsiz çiçekleri, beyaz pembelerden morlara kadar çeşitli tek ve çift çiçekler, tonlar veya kontrastlarda gelir.

2. Petunya (Petunya)

Gerçekten renkli bir görüntü için petunyadan daha iyi bir çiçek yoktur. Aralarından seçim yapabileceğiniz pek çok farklı renk ve çeşitle, aynı eski görünüme sahip olmayan bahçeniz veya bahçe alanınız için çok kolay!

Zaman kazandıran kolaylık istiyorsanız tam da ihtiyacınız olan şey bu: kendi kendini temizleme alışkanlığı olan çeşitleri arayın. Bu, çiçekleri ortalama olarak çok daha uzun süre dayandığından, sizi birkaç günde bir baş döndürücü işlerden kurtaracaktır.

3. Yıldız çiçeği (Yıldız çiçeği)

Dahlias, herhangi bir konteyner bahçesine mükemmel bir ektir. Tam güneşte veya kısmi gölgede büyüyebilirler ve ayrıca etrafındaki en geniş renk varyasyonlarından bazılarına sahip ampullerden büyümeleri kolaydır!

4. Milyon Çan (Kalibrakoa)

Million Bells adı verilen bu güzel çiçeklerin küçük, beyaz yaprakları vardır ve çiçekleriyle ilkbahardan sert dona kadar bitkiyi kaplar!

Bu sert bitkiler ısıyı severler, bu nedenle tam güneş alanları için mükemmeldirler ancak biraz gölgeye de dayanabilirler. Düşük bakımları, bu muhteşem ampullerin bahçenizi eskisinden daha da iyi hale getirmesinin bir başka harika nedenidir – onları bırakın!

5. Afrika Papatyası (Osteospermum)

Bu gösterişli, canlı papatya kesinlikle her bahçenin gözdesi olacak. Sıcağa ve kuraklığa karşı toleransları sayesinde donma-çözülme döngüleri sırasında bile çiçek açmaya devam eder!

Sadece çiçeklerden daha fazla renk istiyorsanız, ancak yeterli zamanınız veya alanınız yoksa dolgu bitkisi olarak da hizmet edebilir.

6. aynısefa (nergis officinalis)

Calendula her zaman yardıma hazırdır. Herhangi bir bahçedeki harika bitki ve sebze veya otların yanında yetiştirmek için mükemmel!

Bu muhteşem bitkiyi kullanmanın en eşsiz yollarından biri kendi başınadır. Tam güneşteyken eşyalarını gerçekten gösterebilir ve aynı zamanda harika bir kesme çiçek yapar! Ayrıca Calendula’nın da birçok tıbbi kullanımı vardır!

Kaplar için Mükemmel En İyi Çiçekli Bitkiler (Merkez, Ana Bitki veya Gerilim Bitkileri)

7. Canna zambak (Canna x genel)

Canna zambakları herhangi bir bahçeye harika bir ektir. İris benzeri çiçekler, yaz boyunca sıcak havalarda üretilir ve zaman geçtikçe sarı ve turuncu tonları daha yaygın hale gelir.

Uzak kuzeyde veya daha serin mevsimlerde yaşayanlar için Canna Lily’nin tropikal bitki örtüsü, çiçek eksikliğini telafi edebilir.

8. Aslanağzı (Antirrhinum majus)

Aslanağzı, eski bir ejderhanın yüzü olan büyüleyici bir çiçektir. Sıktığınızda, çeneleri açılır ve bahçenizi her zamankinden daha renkli hale getirecek canlı renkleri ve eğlenceli sivri uçları ortaya çıkarır!

Snapdragon tam güneşi sever ama biraz gölgeyi de tolere edebilir – daha fazla çiçekle biraz daha yoğun hale getirmek için bitkileri mevsimin başlarında sıkıştırın.

9. Cüce Ayçiçekleri (Helianthus)

Ayçiçekleri, iyi büyüdükleri ve ev bahçenizin merkezi parçası olarak kullanılabildikleri için kapta yetiştirilen bitkiler için mükemmel bir seçimdir.

Aralarından seçim yapabileceğiniz 150’den fazla tür ile çeşitlilik çok geniştir; ihtiyaçlarınıza uygun olanı kolayca bulacaksınız!

10. Kızıl Adaçayı (Salvia harcar)

Bahçede “Aha!” dedirten bir bitki var. ne zaman çiçek açar. Bu sert, sıcağı ve güneşi seven güzellik, tropikal parıltısı ile kötü toprak koşullarının üstesinden gelebilir!

En iyi kısım? Sinek kuşlarını, arıları ve diğer tozlayıcıları çekmek için en iyi bitkilerden biridir.

11. Yıldız çiçeği (Yıldız çiçeği)

Dahlias kışın bir merkezdir. Mükemmel yıldız çiçeği yıldan yıla yetiştirilebilir ve şimdiye kadar göreceğiniz en güzel çiçeklerle inanılmaz çeşitlilikte şekillerde gelirler!

Çiçek kabının güzelliğini en üst düzeye çıkarmak isteyenler için bunlar mükemmel. Daha büyük çiçeklerde yan tomurcukları kıstırarak, tüm gözlerin tek bir odak noktasında olmasını ve harika sonuçlar elde etmesini sağlayabilirsiniz!

Saksıları Doldurmak ve Doldurmak İçin En İyi Çiçekli Bitkiler

12. Sardunyalar (Pelargonium bölgesi)

Güzel Sardunyalar, cesur sürekli çiçek kümeleriyle tanınır. Tam güneşte veya yarı gölgede büyüyen klasik bir saksı çiçeği, bu çiçeklerin en başından beri etrafta olması şaşırtıcı değil ve ihtiyacınız olduğunda orada olacaklar!

Aralarından seçim yapabileceğiniz pek çok renkle – hemen hemen her kenarlığı renkle canlandıracaklarından eminler. Ancak unutmayın: Bitkilerimizin çiçek açması için yeterince sağlıklı olmasını istiyorsak, çıkmaz önemlidir.

13. Sabırsızlar (Sabırsızlar)

Impatiens, gölgeli yerlerde gelişen renkli ve büyümesi kolay bir bitkidir, ancak güneşli koşullarda da iyi performans gösterirler.

Sıcak pembe veya parlak kırmızı gibi canlı tonlardan lavanta gibi daha yumuşak pastellere kadar üzerlerinde bol miktarda çiçek bulunan sağlam gövdeleri vardır – bu bitkiler sizi hayal kırıklığına uğratmayacaktır!

14. Begonya (Begonya)

Begonyalar, bitki çeşidine bağlı olarak parlak renkli olabilen büyük ve canlı çiçekleriyle sevilir. Bu türün gelişmek için gölgeye ihtiyaç duyduğunu, ancak daha fazla nem ile daha güneşli koşulları tolere edeceğini unutmayın!

Kıvrımlı kalp şeklindeki yapraklar da evinizi dekore ederken ya da yatak dikerken bu güzellikleri gözden kaçırmamanızı sağlıyor.

15. Alyssum (Lobularia maritima)

Merkez parçası için mükemmel bir seçim olan Alyssum, aklınıza gelebilecek her türlü arka veya dikilmiş dekorasyon için mükemmel bir tamamlayıcıdır.

Isıyı iyi alırlar ve tüm mevsim boyunca çiçek açmaya devam ederler!

16. Zinya (Zinnia elegans)

Zinnias sıcağa ve kuraklığa toleranslıdır. Sıcak sarılar, kırmızılar veya portakallar gibi yazın en sıcak renklerini kelebeklerle birlikte tüm mevsim çiçek açtıklarında gördüğünüzde kalbinizi gülümsetiyorlar!

17. kadife çiçeği (Tagetes)

Muhteşem dev Afrika marigoldlarından, Fransız Marigold’un zengin çift ateşli çiçeklerinden kokulu üretken mühür meslektaşlarına. Hemen hemen her konteyner için bir çeşitlilik var!

Marigoldlar gibi dona duyarlı uzun ömürlü bitkiler, herhangi bir kap için mükemmel bir ektir. Diğer bitkilerin eşleştiremeyeceği renk, yükseklik ve hayat katıyorlar!

Saksılar için En İyi Sürüklenen, Asılı, Örtülü ve Dökülen Çiçekli Bitkiler

18. Bacopa (Sutera kordata)

Kar tanesi ve bacopa gibi ortak adlara sahip bir çiçeğin çocuksu bir çizimi, memnun etmeyi amaçlayan her yere düşer.

Akarsu sapları, güneşin sıcak ışınları altında yeni evlerinde mutlu görünecek parlak beyaz, pembe veya mavi çiçeklerle bezenmiştir!

19. Lobelia (Lobelia erinus)

Lobelia, güneşi seven güzel, narin bir çiçektir. Arıları ve kelebekleri bolca çektiği söyleniyor! Lobelialar birçok farklı renkte gelir, bu nedenle bahçenizin temasına da uygun bir tane bulmanız gerekir.

20. Arkadaki Begonya (Begonya bolivya)

Begonya, güzel çiçekleri olan renkli bir bitkidir. Temiz ve düzenli tutmak için harcanan çiçekleri çıkardığınız sürece, çıkmaza ihtiyaçları yoktur!

Bu bakımı kolay yıllık bakımın en iyi yolu güneşte veya gölgededir – ancak diğer bitkilerin çoğundan daha yüksek nem seviyelerinde daha fazla ısıya dayanıklı olmalarına rağmen.

21. Petunya (Petunya)

Petunyalar botanik bir zevktir. Çok farklı renk ve tonlarda taç yapraklarıyla gelirler, evde vazo veya çiçek tarhınız olmasa bile direnmek zordur!

Sarmaşıklar, muhteşem çiçeklerle pencerelerinizi boğacaktır – çıkmazdan kaçınmak için kendi kendini temizleyen çeşitler arayın.

22. Kara Gözlü-Susan Asma (Thunbergia alata)

Kara Gözlü Susan çiçeği çocuksu, parlak ve tuhaf bir bitkidir. Elf benzeri çiçekler, tropikal kökenlerinde 20 metreye kadar büyüyen bu yıllık her yere dikkatlice yerleştirilmiş gibi görünüyor!

Sadece bir sezonda 8′ büyüyebilir, bu da onları eğlenceli bir renkle bir alanı boğmak için mükemmel kılar – ve kim biraz elfin büyüsü istemez ki?

23. Nasturtium (Tropaeolum)

Nasturtium, lezzetli yenilebilir yaprakları ve çiçekleri olan renkli, baharatlı görünümlü bir bitkidir. Lilypad benzeri yapraklar, arıların ve kelebeklerin sevdiği alev renkli çiçeklere lezzetli arka planlar oluşturur.

24. Yelpaze Çiçeği (Scaevola aemula)

Yelpaze çiçekleri rüzgardaki küçük yelpazeler gibidir. Dans eder ve akarlar, kenarları ve zihinleri yumuşatırlar ve nazik kokularıyla sizi sakinleştirirler!

Çok az bakım gerektiren, ancak yaz boyunca düzenli aralıklarla hafif sulamaya ihtiyaç duyduğu kadar sıcağı veya kuraklığı seven ve tüm yıl boyunca güzel bir çiçek sergileyen rahatlatıcı bir bitki.

25. Mine çiçeği (Mine çiçeği)

Ah, yaz mevsiminin neşesi! Açmış tüm o güzel çiçekler.

Kapınızı canlı renkler ve kokularla dolu bir bukete açmak gibisi yoktur- Verbena, hem sıcak gün batımlarında hem de serin kış öğleden sonralarında ihtiyaç duymadan büyüdüğü için, basamaklı kokulu yapraklarıyla her zaman çocuksu duygular uyandıran böyle bir çiçektir. çok sık bazı çıkmazlar yapmak için!

Saksıda saksı bahçeciliği, çiçekleri seven insanlar için mükemmel bir hobidir. Sadece az yer kaplamakla kalmaz, aynı zamanda tüm sezon boyunca tadını çıkarabilirsiniz!

About admin

Check Also

AYM'den velayet sonucu – Halk TV

Antalya’da yaşayan Hilal Erdaş, 2014 senesinde E.E.’den boşandı. Antalya 4. Aile Mahkemesi, Erdaş ile E.E.’nin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir